انواع شیرآلات: شیر جزء یک سیستم لوله کشی است که برای کنترل جریان رسانه از طریق سیستم استفاده می شود. این کنترل با دستکاری نوعی مانع در داخل دریچه به دست می آید. با وبسایت آرین فولاد همراه باشید تا به بررسی انواع شیرآلات بپردازیم. دریچه‌های فعال از دستگاه‌های مکانیکی به نام «محرک» استفاده می‌کنند تا شیر را با استفاده از یک منبع تغذیه مانند هوای فشرده یا برق کار کنند. اما ما چند نوع شیرآلات داریم و هر کدام چه کاربردی دارند؟ با ما همراه باشید.

انواع شیرآلات رایج و کاربردهای آنها

شیر صافی شیر صافی را می توان به عنوان یک اتصال لوله تعریف کرد که مایع برای تصفیه، فیلتر کردن یا جداسازی از مواد جامد از آن عبور می کند. هر چیزی که برای صاف کردن مایع است از آن استفاده می شود. هر وسیله ای که به عنوان غربال یا فیلتر عمل می کند که برای جلوگیری از اختلاط اجسام جامد در یک جریان مایع یا خط جریان استفاده می شود. صافی‌ها زباله‌های خط لوله مانند رسوب، زنگ ‌زدگی، ترکیبات اتصال و فلز جوش در خطوط لوله را متوقف می‌کنند، از تجهیزات و فرآیندها در برابر اثرات مضر آنها محافظت می‌کنند و در نتیجه زمان خرابی و نگهداری را کاهش می‌دهند. شیر پروانه ای شیر پروانه ای یک شیر حرکت چرخشی یک چهارم چرخشی است که برای توقف، تنظیم و شروع جریان استفاده می شود. شیرهای پروانه ای به راحتی و سریع باز می شوند. چرخش 90 درجه دستگیره باعث بسته شدن یا باز شدن کامل شیر می شود. شیرهای پروانه ای بزرگ معمولاً مجهز به جعبه دنده ای هستند که در آن چرخ دستی توسط چرخ دنده ها به میل متصل می شود. شیر یک طرفه اجزای شیر یک طرفه برای ایجاد جریان یک طرفه در دستگاه استفاده می شود. آنها در واقع عناصر آب بندی الاستومری هستند که جریان رو به جلو را امکان پذیر می کنند و از جریان برگشتی جلوگیری می کنند. طرح های مختلفی وجود دارد. شیر کشویی از پر کاربردترین انواع شیرآلات در حوزه صنعت آب (به ویژه آب آشامیدنی ) و همچنین سیالاتی که دمای کمتر از هشتاد درجه سانتیگراد دارند شیر کشویی می باشد. لاز به ذکر است که در مورد شیر کشویی باز یا بسته بودن کامل این شیر می باشد به این معنا که این شیر یا به طور کامل باز و یا به طور کامل بسته می باشد و امکان کم و زیاد کردن فشار در مسیر وجود ندارد به همین علت در مسیر لوله کشی از شیر کشویی نباید برای کنترل فشار استفاده کرد. شیر توپی قسمت اصلی شیر توپی، یک توپی است که در وسط آن یک سوراخ دارد. وقتی آن توپ 90 درجه بچرخد بسته یا باز می شود. آنها برای برنامه هایی که باید سریع باشند مفید هستند. شیر سوزنی یک شیر سوزنی برای کنترل دقیق نرخ جریان گازها یا سیالات تمیز استفاده می شود. تنظیمات برای کنترل سرعت جریان تدریجی و روان هستند، با این حال، می توان از آنها به عنوان یک شیر قطع کننده مطمئن نیز استفاده کرد. با این حال، آنها معمولا فقط برای دبی کم استفاده می شوند و افت فشار نسبتا زیادی از ورودی به خروجی دارند. اندازه پورت های رایج برای شیرهای سوزنی از 1/8 اینچ تا 2 اینچ متغیر است. رایج ترین کاربرد کنترل جریان گاز است، مانند شیر سوزنی پروپان.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز